RICDOI

Raziskovalno-inovacijski center za design in oblačilno inženirstvo

Raziskovalno-inovacijski center za design in oblačilno inženirstvo (RICDOI) na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru je bil oblikovan v skladu s potrebami izvajanja, učinkovitega razvijanja, organiziranja in spodbujanja izobraževalnega in znanstveno-raziskovalnega dela na področju oblikovanja, oblačilne znanosti in inovativnega razvoja tekstilnih izdelkov.

Namen centra je zagotoviti učinkovitost znanstveno-raziskovalnega delovanja na področju inovativnega designa (funkcionalnih in inteligentnih oblačil in/ali drugih izdelkov za tehnično aplikacijo), modnega in unikatnega oblikovanja tekstilij in oblačil ter inovativnih tehnologij na področju oblačilnega inženirstva, ergonomije toplotnega okolja in kompleksnega proučevanja fiziologije oblačil in udobja.

V okviru RICDOI delujeta Laboratorij za oblačilno inženirstvofiziologijo in konstrukcijo oblačil in Modni studio. Laboratorij je sodobno opremljen z ustrezno opremo, ki omogoča kakovostno izvajanje tako znanstveno-raziskovalne kot izobraževalne dejavnosti na navedenem področju, kjer se združujejo znanstvene in umetniške discipline in povezujejo kreativnost študentov in sodelavcev.